Pigiausi skrydžiai į Angliją iš artimų oro uostų

Anglijos universitetai


Turbūt pats svarbiausias ir sudėtingiausias sprendimas jaunam žmogui – kokį universitetą pasirinkti. Anglijos universitetai siūlo labai įvairias studijų programas skirtingiems žmonėms, tad kaip susidaryti savo nuomonę apie mokymo įstaigą niekada joje nesilankius? Kaip nesuklysti renkantis?
Anglijos universitetų reitingaiDidžiosios Britanijos universitetai kasmet įvertinami pagal Times Online, The Guardian ir The Complete University Guide.
Universitetų reitingai nesudaromi iš spėjimų. Juos lemia statistika, kuri apima visas sritis.
Vertinimui įtakos turi:

 1. studentų apklausos (kokia dalis paskutinio kurso studentų atsakė, jog savo universitetą rekomenduotų kitiems);
 2. atliekami moksliniai tyrimai (dėstytojų lygis);
 3. investicijos į studijų aplinką (bibliotekos, auditorijos, knygos, kompiuteriai ir kita);
 4. stojimo balas (dažniausiai kuo populiaresnis universitetas, tuo didesni reikalavimai stojantiesiems);
 5. pabaigusiųjų studijas dalis (atvirkščiai: kiek studentų patys nutraukė studijas arba buvo priversti tai padaryti);
 6. darbdavių vertinimas (kokia dalis baigusiųjų studentų per pirmą pusmetį įsidarbino pagal specialybę).

Visa tai atspindi reitingai, pasverdami kiekvieno kriterijaus svarbą ir pateikdami bendrą įvertinimą. Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kokios aukštosios mokyklos yra geriausios jūsų studijų srityje. Geriausia stoti tik į universitetus, esančius pirmajame penkioliktuke, o nusileisti žemiau 30 vietos nevertėtų, nes išauga tikimybė nusivilti kokybe. Geras universitetas reiškia ne tik gerą studijų kokybę, bet ir tikimybę sutikti daugiau įdomių žmonių, o prastesniame universitete yra didelė rizika patekti į aplinką, kurioje nesutiksi bendraminčių ir jausiesi vienišas.

Populiariausi Anglijos universitetai:

 • Oksfordo universitetas – senas tradicijas turintis universitetas, kurio tiksli įkūrimo data nėra žinoma, tačiau prestižu konkuruoja su Kembridžo universitetu.
 • Kembridžo universitetas – antras seniausias Anglijos universitetas, įkurtas XIII a. pradžioje. Tai vienas geriausiai vertinamų universitetų pasaulyje, tarp jo absolventų yra daug žinomų mokslininkų ir Nobelio premijos laureatų.

Pagal QS pasaulio universitetų reitingą (angl. QS World University Rankings) Jungtinės Karalystės Kembridžo universitetas ir Londono imperinis koledžas taip pat papuola į geriausių pasaulio universitetų dešimtuką.
Anglijos universitetai nemokami – gal taip ir galėtume teigti, jeigu pasinaudotume visiems Europos Sąjungos piliečiams teikiama paskola, kuri padengia visą studijų kainą. Svarbiausia dėl paskolos kreiptis iš anksto ir galėsite mokytis beveik nemokamai. Paskolos bijoti nereikėtų, nes ji teikiama labai palankiomis sąlygomis. Anglijos universitetai kelia kai kuriuos reikalavimus, t.y. reikalauja laikyti IELTS arba TOEFL anglų kalbos testą, tačiau kai kurie universitetai taiko išimtis.

Anglijos Oro uostai
 • Gatwick oro uostas LGW
 • Stansted oro uostas STN
 • Luton Airport oro uostas LTN
 • International oro uostas MAN
 • Turnhouse oro uostas EDI
 • Bristol Airport oro uostas BRS
 • Belfast Intl Arpt oro uostas BFS
 • Liverpool Intl Arpt oro uostas LPL
 • International oro uostas GLA
 • International oro uostas BHX